Do porodnice nestíhali

To byl fofr! Policisté pomáhali u porodu v autě. Matka i synek jsou v pořádku

Chlapeček se dral na svět rychle
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Rušnou noc zažili policisté ve Zlině. Zavolal je nastávající otec, že manželka rodí a jestli by jeho auto nedoprovodili do porodnice. Na to už ale bylo pozdě a porod šel velmi rychle. „V autě se narodil zdravý chlapeček,“ řekla policejní mluvčí Jana Macalíková.

Na tísňovou linku 158 zavolal pětatřicetiletý nastávající otec krátce po jedné hodině ráno. „Uvedl, že manželka rodí a on potřebuje doprovod policejní hlídky do nemocnice tak, aby projel městem co nejrychleji a nejbezpečněji,“ dodala mluvčí. Auto policisté objevili u zlínské polikliniky.


Na jakoukoliv jízdu ale bylo pozdě. Porod už začal. Policisté přivolali záchranáře a začali pomáhat rozrušenému otci. Jedna z dispečerek hlídku naváděla, co má dělat a policista všechny informace předával tatínkovi, který pomáhal své ženě. Všechno se událo neuvěřitelně rychle.


„Paní měla tak tři stahy a narodil se krásný chlapeček. Měl pupeční šňůru kolem krku, tak jsme ji odmotali. Paní ze záchranky nám do telefonu poradila, že musíme miminko plácnout do zad, tak jsme to udělali. Chlapeček se najednou zhluboka nadechl a trošku zaplakal. Mnohem víc jsme ale plakali my dva,“ přiznali dojatí policisté.


Vzápětí přijeli záchranáři, kteří oba zkontrolovali a převezli do nemocnice. „Oba jsou podle všeho v pořádku. Jak se bude chlapeček jmenovat, prozatím nevíme,“ ukončila Macalíková.
 

tn.cz/luk