TO BYL ÚLOVEK! Lovci lebek dopadli podvodníka. Skrýval se 13 let!

Speciální policejní útvar, takzvaní lovci lebek, dopadl šestatřicetiletého muže, který se třináct let skrýval před policii. Jak v pondělí informovala TV Nova, po celou dobu žil v České republice a používal doklady na cizí jméno.

Václav Fohl se společníky v 90. letech minulého století podvedl několik leasingových společností, způsobil škodu za sedm milionů korun. "Vylákal od leasingových společností třináct vozů a za ty buď neplatil leasingové splátky, nebo je po převzetí prodal,“ uvedla mluvčí pražského městského soudu Martina Lhotáková.

 

"Václav Fohl byl pravomocně odsouzen jako uprchlý v září 2001 k devítiletému souhrnnému trestu,“ doplnila Lhotáková.

 

Fohl se před policií skryl, opatřil si pravé doklady, ale na cizí jméno. "Doklady byly vydány příslušným správním úřadem. Nyní je předmětem šetření, na základě čeho tak bylo,“ řekla mluvčí policejního prezidia Lucie Paclíková. Podle odborníků to jde třeba na základě kradeného rodného listu.

 

Mezi hledanými zločinci byl Fohl třináct let, teď ho našli policejní specialisté z útvaru cíleného pátrání, takzvaní lovci lebek. "Muž byl vypátrán v Železné Rudě, kde byl i zadržen,“ upřesnila Paclíková.

 

Policisté pak zjistili, že se muž celých třináct let schovával v České Republice, nejprve v Praze, nakonec pak v Železné Rudě.

 

Nyní už je Fohl za mřížemi, ale pokud si požádá o obnovu procesu, vrátí se celý případ k městskému soudu a hlavní líčení začne od začátku.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Michal Kratochvíl tn.cz / Mediafax