To se nepovedlo

To je advokát! Šel k soudu a nevěděl, koho hájí! Přesto uspěl!

Téma:

Bývalého ředitele policie v Liberci Miroslava Dvořáka dnes okresní soud potrestal dvouletou podmínkou. Na začátku mu přitom hrozilo 8 let vězení.

Miroslav Dvořák byl zvláštním šéfem - politikům odpouštěl pokuty za rychlost. Když šlo o umístění radarů pro děti před školami, nebál se říct si o úplatek.


Zaměstnance policie si vozil domů jako brigádníky. Pro sbratřené podnikatele nechával špehovat telefonní čísla pod falešnými případy. Inspekce ho rok sledovala a pak obvinila z mnoha trestných činů.


Dvořák od začátku tvrdil, že většina důkazů proti němu stojí na vodě. A soud mu dnes dal za pravdu. V mnoha věcech byl zproštěn viny. A nakonec byl odsouzen pouze za to, že si řekl o čtvrtmilionový úplatek, který mu ale podle soudu nikdy vyplacený nebyl.


Největším trestem je ale stejně to, že přišel o výsluhy, které by při jeho funkci dělaly miliony korun. Na vyhlášení rozsudku nepřišel. Pikantní dnes byla ale jiná věc. Dvořákův obhájce, který dnes přišel na jednání pozdě, přiznal, že svého klienta nikdy neviděl a dokonce se ptal lidí na chodbě, jestli se náhodou nejmenují Dvořák.

Související témata:
pez, Ivan Berka TN.cz