chytil se do pasti

To je ale ňouma! Zloděj kovů se zasekl v kanále. Koukaly mu jen nohy

Strážníci z Mostu by si mohli založit složku kuriózních zlodějských případů. Po bezdomovci, který během krádeže uvízl v kontejneru na starou elektroniku, se teď našel podobný šikula. Ten se snažil dostat po hlavě do kanálu jen proto, aby z něj vytáhl plechovou lopatku. Jenže tam uvázl.

Představte si, že vyjdete na zahradu a z kanálu uvidíte vykukovat nohy. Přísloví, že za hloupost se platí, tady dostává konkrétní obsah.
 

Zloděj nemohl ani dovnitř, ani ven. V nelichotivé poloze ho tam našel správce školní zahrady a pochopitelně na něj byl dost naštvaný. "Zalez do toho kanálu a je tam a nemůže ven, koukají mu nohy a dobře mu tak," doslova prohlásil školník při telefonátu na tísňovou linku.
 

 

"Jestli tam vidíte na dně, tak tam jsou takový rezavý ty, no. Rezavý jako vod toho kanálu ten plech, no. Chtěl jsem to vyndat," řekl svým zachráncům dopadený zloděj kovů.
 

"Takhle hloupého zloděje, že si nespočítá ani kolik mu stačí na to, aby vylezl, si nepamatuju," komentoval událost ředitel strážníků Bronislav Schwarz.
 

Zloděje z kanálu strážníci pustili, nenadělal žádnou škodu a kromě pár odřenin se mu nic nestalo. Zato mu velmi rychle otrnulo. O pár hodin později ho totiž chytili, jak ukradl od kanálu rovnou celý poklop.

tn.cz / gar