podruhé se narodily

TO JE HRDINA: Soused zachránil matku s dětmi z hořícího domu na Přerovsku

Všímavý soused dnes v Bochoři na Přerovsku zachránil ženu a dvě děti. Dům, ve kterém spaly, totiž začal nad ránem hořet. Muž je probudil a pomohl dostat z ničivých plamenů.

Duchapřítomný soused dnes prozradil, že se necítí jako hrdina, že jen konal svou sousedskou povinnost. Požár vypukl po druhé hodině ranní.

 

Soused v tu dobu podle svých slov ještě nespal, díval se na televizi a zaslechl praskání. Doslova řekl "jako když hoří gumy" a vyběhl ven. Oheň se podle něj začal šířit a tak bouchal na dveře a snažil se sousedy probudit, což se mu naštěstí podařilo. V domě byli tři lidé, starší žena a dvě dospívající děti. Díky pohotové reakci souseda se nikomu z nich nic nestalo.

Hasičům jejich zásah komplikoval špatný přístup do půdních prostor. Museli využít výškovou techniku. Dále byla k místu povolána pohotovostní služba energetiků, která odpojila přívod elektřiny pro celou ulici.

 

Hasiči ještě nad ránem postupně procházeli celý objekt a dohašovali menší ohniska. Příčinu požáru ještě neznají. "Na místě večer i dopoledne pracoval náš vyšetřovatel, ten doposud nestanovil přesnou příčinu požáru, nicméně škody přesáhly částku 700 tisíc korun. Uchráněné hodnoty však půjdou do milionů," vysvětlil mluvčí hasičů Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Dominika Večerková tn.cz / hru