TO UŽ JE MOC! Havlem omilostněný expolicista je opět před soudem KVŮLI KORUPCI!

Někdejší vysoce postavený důstojník policejního prezídia Jan Mareš (59), kterému dal už v roce 2002 tehdejší prezident Václav Havel milost v případu čtvrtmilionové korupce, včera zase stanul před soudem. A opět kvůli korupci, informuje v úterním vydání deník Právo.

Obvodní soud pro Prahu 1 otevřel kauzu, v níž se Mareš jako advokát snažil podle obžaloby loni v červenci prostřednictvím známé uplatit úředníka ministerstva dopravy částkou sto tisíc korun, uvádí Právo.


Mareš vedl před dvanácti lety na policejním prezídiu speciální skupinu finanční a hospodářské kriminality. Od policie musel odejít poté, co byl odsouzený k tříletému trestu vězení za to, že v roce 1998 přijal čtvrtmilionový úplatek od někdejšího člena představenstva firmy Skloexport. Havel mu tehdy odpustil část trestu, píše Právo.


Mareš tvrdil, že šlo o provokaci inspekce, což nevyloučil ani v nynější kauze. Před soudem podle Práva naznačil, že mu tak má být znemožněn návrat k policii poté, co mu letos vyprší desetiletý zákaz u ní pracovat.

tn.cz / Mediafax