Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Naléhavé pátrání

Tomuto muži, který trpí schizofrenií, jde o život! Pomozte ho najít

Pátrání - Marek Jan
Zdroj: Policie ČR
Policisté pátrají po Janu Markovi

Rodina prosí veřejnost o pomoc! Padesátiletému Janu Markovi, který trpí schizofrenií, jde o život! Z domu odešel už před více než týdnem!

Policie vyhlásila naléhavé pátrání, hledá pohřešovaného padesátiletého Jana Marka z Liberce. S prosbou o pomoc při jeho pátrání se na policii obrátil jeho matka. "Podle ní Jan Marek odešel ze svého přechodného letního bydliště v Kryštofově údolí v části Novina č. 104 dne 1. 8. 2013 asi třicet minut po půlnoci. Od té doby o něm nemá žádné zprávy. Jeho mobilní telefon zůstal doma," sdělila krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.
 

Rodina se bojí o jeho život, protože trpí schizofrenií. "Na svou nemoc musí užívat pravidelně léky, jejichž vysazení má na jeho psychickou kondici negativní vliv. Podle matky si sebou vzal jen část potřebných medikamentů, a tak může být za jistých okolností nebezpečný nejenom sobě, ale i svému okolí," vysvětlila Suchánková.
 

Pohřešovaný Jan Marek prý v minulosti odešel takto spontánně již několikrát, ale vždy o sobě dal vědět. Na svých toulkách navštěvoval v minulosti především hrady a zámky po celé České republice.
 

Jan Marek je 185 až 187 cm vysoký, středně silné postavy. Má kulatý tvar hlavy, zelené oči a prošedivělé, krátce střižené vlasy na ježka s počínající čelní pleší. Obvykle se pohybuje rychlou chůzí s lehkým náklonem vpřed. Při řeči zadrhává a má vysoko položený hlas.
 


Z letního domova odešel v plátěných tříčtvrtečních kalhotách béžové barvy a na nohou měl hnědé sandále.
 

Veškeré informace o pohybu pohřešovaného nemocného muže prosím neprodleně sdělte kterékoliv služebně Policie ČR nebo kontaktujte tísňovou linku Policie ČR 158. Děkujeme za pomoc při jeho vypátrání.

tn.cz / hmr