našli ho v nádrži

V pivovaru Bernard našli mrtvolu! Muže (27) zabilo čištění pivního tanku

Sedmadvacetiletý muž zemřel v humpoleckém pivovaru Bernard. Kolegové ho našli v nádrži na pivo, kterou se snažil vyčistit. Mladík se zřejmě otrávil dusíkem.

Tragédie se v humpoleckém pivovaru stala v úterý kolem osmé večer. Muž čistil pivní nádrž, jenže zhruba po půlhodině ho jeho kolegové našli uvnitř bez známek života.


Vzápětí zahájili resuscitaci a zavolali záchranku, zdravotníci však mladíkovi už nedokázali pomoci. Zprávu přinesl portál iDnes.cz.
 


Policejní mluvčí Monika Pátková uvedla, že příčinou úmrtí může být otrava dusíkem, který se používá k vytlačení piva z nádrže.Přesnou příčinu pomůže určit soudní pitva, která již byla nařízena.
 

Muž byl zaměstnancem pivovaru od letošního dubna. Pracoval jako inženýr kvasné chemie, tedy jako sládek. Předtím sbíral pracovní zkušenosti v nymburském pivovaru.


"Nebyl to člověk, který by byl úplný začátečník, měl v tomto zkušenosti, byl zaškolen. Je to velká tragédie, jsme z toho všichni špatní," řekl iDnes.cz k případu spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard.
 


Případ nyní kromě kriminální policie řeší i inspektorát bezpečnosti práce. Pitva má být provedena ve čtvrtek.
 

Víte, kdo by mohl být mladík, který v humpoleckém pivovaru tragicky zemřel? Napište nám na e-mail zpravy@nova.cz!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Přestáváme být národem pivařů? Podívejte se, o kolik MILIONŮ PIV méně vypili Češi proti loňsku
TEST: Nejste závislí na alkoholu?
Máte rádi pivo? Nejlepší recepty na pokrmy, které zvládne každý

tn.cz / zdg