Zneužívaly důvěřivosti lidí

Tři ženy vábily od lidí peníze pro děti, měly je ale jen pro sebe!

Zneužívaly důvěřivosti lidí, kteří chtěli pomoct dětem. Tři ženy prodávaly po Praze malé postavičky, vybrané peníze však nešly na charitu, ale do jejich kapes.

Jedna z žen šla dokonce tak daleko, že peníze vybírala přímo před očima policistů. To se jí ale vymstilo, skončila stejně jako její dvě povedené spolupracovnice v poutech. Policisté u nich následně našli falešné kasičky, propagační letáky, falešné doklady.
 

"Jenom to co jsem zadokumentovali, tak to dělalo deset tišíc korun s průměrným vkladem padesát korun,“ říká vedoucí oddělení kriminální policie Pavel Just.
 

PSALI JSME TAKÉ:
Podvodnice vybírala na ulici na charitu, ale peníze šly do jejích kapes
 

Celková škoda ale může jít až do statisíců, ženy totiž zaměstnávali další podvodníky. K tomu, že zneužili lidskou důvěru se ale přiznat nechtějí. "Částečně se přiznali pouze dvě, jedna stále zapírá,“ dodává policista.
 

Charita měla už delší dobu obavy, že někdo jejich jménem zneužívá lidskou důvěřivost. To se nakonec potvrdilo. "Před časem jsme se začali obávat toho, že skupina lidí vybírá peníze na dobrou věc našim jménem, tedy jménem šance pro děti,“ uvedl předseda charity Chance for Childern Manfred Franke.
 

Pověst pouličních sbírek tímto případem opět utrpěla, to si dobře uvědomuje i sama charita. "Největší škoda není ta finanční, ale morální. Tito podvodníci ničí dobrou pověst charit tady v České republice a jejich snahu pomoci,“ říká Franke.

hmr tn.cz / TV Nova