Školáka zabila fotbalová branka

Školáka v Přibyslavicích u Okříšek na Třebíčsku zabila branka. Policie to vyšetřuje jako ublížení na zdraví z nedbalosti.

Hoch si hrál na fotbalovém hřišti s kamarádem. Ten vyvázl nezraněn. Podle našich informací se těsně před tragickou událostí na brance houpal.


"Policisté nehodu vyšetřují jako trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti. Avšak vyšetřování není vedeno proti žádné konkrétní osobě," upřesnil v pátek dopoledne policejní mluvčí René Novotný s tím, že nedokáže říct, kdy bude ukončeno.

 

Třináctiletého chlapce padající konstrukce zranila na hlavě. Záchranáři ho desítky minut resuscitovali. Přiletěl i vrtulník, aby ho dopravil do nemocnice.

 

Zraněnému chlapci už nebylo pomoci. Podle informací starosty Přibyslavic Romana Vrbky padající branka zlomila chlapci vaz. Při převozu do nemocnice zemřel. V šoku nejsou jen jeho rodiče ale celá vesnice. Podle místních byl velmi nadějným fotbalistou.


"Těžko z toho vinit někoho konkrétního. Branky jsou dostatečně pevné, při normální hře nebo i při silném větru se nemohou samy převrátit," řekl starosta.


Mrzí ho, že by se snaha fotbalových nadšenců v obci zpřístupnit hřiště i pro veřejnost ke sportovnímu vyžití mohla obrátit proti nim. "Je možné, že budeme muset volnému vstupu na hřiště zamezit," dodal Vrbka.


Podobné neštěstí se stalo loni v srpnu v Žilině na Kladensku. Branka tam spadla na dvanáctiletého kluka.

 


kap s přispěním Davida Pika TN.cz