Tunelář Matoulek je za mřížemi. Dorazil sám

Muž, který byl odsouzen za vytunelování CS fondů, nastoupil do vězení až poté, co mu soud pohrozil zatčením.

Josef Matoulek, kterého už před dvěma lety poslal soud za mříže, konečně nastoupil do vězení. "Na základě urgence se v pátek v 8 hodin ráno dostavil do věznice na Pankráci," sdělila v pátek mluvčí pražského městského soudu Martina Lhotáková.

 

Už ve čtvrtek televize Nova informovala o rozhodnutí soudu, že pokud Matoulek do věznice nenastoupí, zatkne ho policie.

 

Matoulek by měl ve vězení strávit osm let, soud ho tam poslal za vytunelování více než miliardy korun z CS Fondů.  Trest si nechal opakovaně odložit kvůli chatrnému zdraví.

Osmiletý trest pro Matoulka letos v lednu definitivně potvrdil odmítnutím stížnosti Ústavní soud. Spolu s ním soudy potrestaly i další tři muže. Vladislav Naď dostal pět let, Tomáš Roith a Václav Vojtíšek čtyři roky vězení.


Odsouzení se podle obžaloby za účasti dalších lidí podíleli v březnu 1997 na pochybném převodu majetku CS Fondů v hodnotě přes 1,23 miliardy korun na účet makléřské firmy Umana u Plzeňské banky. Za tuto transakci pak fondy získaly téměř bezcenné akcie podniku Drůbež Příšovice.

 

CS Fondy, které počátkem roku 1997 ovládala prostřednictvím správcovské firmy CS Fond finanční skupina Motoinvest, tak přišly o 1,23 miliardy korun. Peníze skončily na účtech v zámoří. Nejvýznamnější podíl na podvodu měl podle odvolacího soudu Matoulek. Byl spolu s Naděm jednatelem obchodníka s cennými papíry - společnosti Umana. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / kap