případ z krupky

Tyran z Krupky utekl do Anglie. Půjde po něm Europol! Chystá se zatykač

O Nikolase Badyho, známého jako tyrana z Krupky, se začne zajímat Europol. Podle zjištění ústeckého krajského soudu není v České republice. Soud ho chce přitom potrestat za opakované útěky z nejpřísnějšího výchovného ústavu pro mladistvé v Boleticích.

Do Boletic byl Nikolas Bady umístěn za brutální napadení dvanáctiletého chlapce v Krupce. Teď se pravděpodobně schovává v Anglii u svých rodičů. Říct to měla úřadům jeho teta. Jde přitom podle psychologů o nebezpečného a nenapravitelného psychopata.
 

Bady měl přijít k soudu už v polovině září. Ústecký soudce Jan Chocholatý, který má jeho případ na starosti, mu pak dal ještě několik šancí, aby se k soudu dostavil dobrovolně. Nyní připravuje podklady pro vydání eurozatykače a po Badym bude pátrat policie na celém kontinentu.
 

Souzen bude za své opakované útěky z výchovného ústavu pro mladistvé v Boleticích. Po vynesení rozsudku poputuje Bady pravděpodobně do vězení pro dospělé. Do boletického ústavu už se vrátit nemůže, protože se stal mezitím plnoletým.
 

 

Nikolas Bady ještě jako čtrnáctileté dítě s komplicem napadli v Krupce na Teplicku dvanáctiletého Patrika. Dvojice ho mučila a ponižovala. Ubližovali mu kleštěmi, nutili ho k orálnímu sexu. S bitím přestali jen proto, že už neměli sílu. Chlapec se s mnoha vnitřními poraněními doplazil na nádraží pro pomoc.
 

Jeho fotografie si lidé posílali internetem, prezentovala je média, odborníci před Badym varovali. "Trpí poruchou osobnosti, dříve psychopatie a dominuje agresivita. Neochota dodržovat společenská pravidla. Tyto poruchy se nedají léčit," ohodnotil už před třemi lety psychiku útočníka Badyho psycholog Slavomil Fischer.
 

Přesto se na Badyho úřady musely dívat jako na dítě a nemohl být potrestán. Proto byl umístěn do boletického výchovného ústavu, odkud stále utíkal. Jako mladistvý za to dostal osm měsíců vězení. Odseděl si dva, než byl propuštěn na amnestii. Utíkal ale znovu. Desetkrát ho hledala policie a vracela zpátky. A na útěku je i nyní.

tn.cz / gar