TÝRÁNÍ! Někdo HODIL PSA DO KANÁLU! Strážníci ho vytáhli po 6 týdnech

Do kanalizace v Ústí nad Labem někdo vhodil křížence německého ovčáka. Pes tam zůstal šest týdnů než se ho podařilo zachránit. Přežil jen díky tomu, že mu strážníci, než sehnali potřebnou techniku na vyproštění denně nosili jídlo.

Záchrana psa byla opravdu dramatická. Strážník se musel vměstnat do kanalizační roury o průměru pouhých 60 centimetrů.

 

Po spuštění do kanálu se ale ještě musel plazit 60 metrů aby se k psovi vůbec dostal. Teprve tam ho chytil do lana, díky kterému mohl psa z jeho vězení vytáhnout. "Stoka byla z části zavalená a on na tom zavalenym, na tom písku, na těch kamenech, tak tam on ležel," popsal strážník David Trauc psův nedobrovolný příbytek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pes uvízl v kanálu. Hasiči ho po 4 hodinách zachránili

 

Zdaleka ale nebylo vyhráno. Při vytahování se totiž pes vysmekl a znovu spadl do kanálu. Naštěstí se ale psovi nic nestalo. Na druhý pokus se ho podařilo vysvobodit a převézt do útulku.

 

Na záchranu pes čekal neuvěřitelných šest týdnů. Smutného kvílení si všimla žena, která šla náhodou kolem. Strážníci kvůli záchraně psa vymýšleli řadu možností jak ho vytáhnout ven. Dokonce ke kanálové výpusti přivrtali zpětnou mříž aby si přišel pro potravu a už se nedostal zpět.

 

Pes se ale bál a vždy jen zmizel v zadní části kanalizace. Muselo se proto čekat na techniku, hlavně dýchací přístroje. "Každý den jsme ho chodili krmit a dát mu vodu," říká mluvčí ústeckých strážníků Martina Sochorová.

 

"Pravděpodobně ho tam někdo hodil, protože ta vpusť je nějakech 50 cm nad povrchem země, tam pes nespadne," domnívá se strážník David Trauc. Strážníkovi, který pro záchranu psa nasadil svůj vlastní život, dnes město darovalo finanční odměnu.

NA VIDEO SE MŮŽETE PODÍVAT POD TITULKEM ČLÁNKU

Televizní noviny