Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.4. 2010 19:40

U Pančavského vodopádu našli mrtvolu muže

Tělo našli běžkaři. Leželo asi sto metrů od vodopádu.

Tělo mrtvého muže nalezli v sobotu tři turisté při horské túře na běžkách přibližně sto metrů od Pančavského vodopádu v Krkonoších. Informoval o tom náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš.

Turisté kontaktovali krátce před desátou hodinou ráno Policii ČR. Ta se pak s prosbou o pomoc a spolupráci při ohledání, vyproštění a transportu nalezeného těla z oblasti Labské louky obrátila na krkonošskou Horskou službu. "V současné době s policisty pracujeme na odstranění sněhové vrstvy z těla. Pak zajistíme transport zemřelého do míst, kam se dostane transportní automobil,“ uvedl k události náčelník Klepš.

Podle všeho se jedná o Tomáše B. z Ostravy, který se pohřešuje již od loňského 23. října. "Tehdy jsme zorganizovali třídenní pátrací akci. Podílelo se na ní asi 40 záchranářů, mezi nimi psovodi. Asistoval nám i vrtulník s termovizí. Bohužel bez výsledku,“ poznamenal Klepš. Dodal, že případ dále vyšetřuje Policie ČR.

PSALI JSME:

Ztraceného v Krkonoších nenašli. Pátrání odvoláno

"Zda skutečně šlo o pohřeřovaného muže z Ostravy, to potvrdí až nařízená soudní pitva," uvedla královéhradecká krajská policejní mluvčí Iva Marková. Případem se podle jejích slov zabývají trutnovští policisté.

PODÍVEJTE SE:

muf tn.cz / Mediafax
Reklama