Za utonutí studenta učitelka nemůže, řekl soud

Mladík se utopil v bazénu 21. prosince 2007. Z jeho smrti je obžalovaná učitelka.

Před zlínským soudem stanula učitelka, která byla obžalovaná z ublížení na zdraví s následkem smrti osmnáctiletého mladíka, který se utopil 21. prosince 2007 v městských lázních. Přestože ženě hrozilo až pět let vězení, soud ji zprostil obvinění v plném rozsahu. Státní zástupce se na místě odvolal.

 

Když byla mladíkova třída tehdy se školou na plavání, chlapec zmizel pod vodou, ale nikdo si toho dlouho nevšiml. Na tělo u dna upozornila až jedna plavkyně. Plavčík začal poskytovat první pomoc, s oživovacími pokusy pokračovali dalších 50 minut záchranáři. Ani ti však už nedokázali pomoci.

 

Studentovi selhalo srdce, ale policie zjistila, že žáky Střední průmyslové školy polytechnické do lázní nepřivedla učitelka. Ta zůstala ve škole, čímž podle policie zásadně porušila školský zákon. V jeho souladu musí být vždy přítomna v hodinách tělesné výchovy, což se nestalo.

 

Provinil se zřejmě i plavčík, který byl u bazénu. "Chlapce si plavčík nevšiml, přestože pod vodou musel být několik minut. A přitom zodpovídá za bezpečnost všech lidí ve vodě,“ uvedla loni mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. 

 

Okresní státní zastupitelství ale případ uzavřelo s tím, že nikdo vinu nenese. Ke stejnému závěru dospělo i krajské státní zastupitelství, k němu podali stížnost rodiče zesnulého hocha. Loni v prosinci ale krajské státní zastupitelství opět nařídilo okresnímu zastupitelství, aby provedlo další dokazování. Výsledkem bylo vznesení obvinění.

 

kor TN.cz