ÚLOVEK CELNÍKŮ: Dělníci PAŠOVALI léky z POLSKA! V palubce schovali přes TISÍC tablet!

celníci našli léky v autě
Zdroj: Mediafax
Dva muži se pokusili v autě propašovat z Polska léky používané při výrobě pervitinu. Celníci jim kontraband zabavili. Ilustrační foto

Celníci odhalili v úterý v podvečer při kontrole auta ve Frýdlantu na Liberecku léky zneužívané k výrobě pervitinu. Nacházely se v palubní desce vozidla, řekl ve středu agentuře Mediafax mluvčí libereckých celníků Jiří Nejedlý.

"Mobilní hlídka celníků si vytipovala na jednom ze stanovišť na Frýdlantsku ke kontrole vozidlo Škoda pickup, které jelo z Polska do Čech. Osádku tvořili dva Češi v pracovním oděvu," uvedla mluvčí.


Celníci ve vozidle našli 1162 vyloupaných tablet léku s označením Sudafed. Každá tableta obsahuje 60 miligramů pseudoefedrinu, který drogově závislí zneužívají k výrobě pervitinu. Léky objevili příslušníci celní správy v textilním pouzdru ukrytém pod odkládací přihrádkou v palubní desce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

MANŽELKA MINISTRA PAŠOVALA DROGY! Odsedí si 12 let


Hlídka případ předala k dalšímu vyšetřování kolegům z celní protidrogové jednotky. Oba muži ve věku 28 a 30 let jsou podezřelí ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za což jim hrozí až pět let vězení nebo peněžitý trest.


Liberečtí celníci v uplynulém měsíci při kontrole osobního auta Škoda Octavia combi registrační značky Středočeského kraje řízené polským řidičem objevili 999 kartónů cigaret. Krabičky s bezmála 200 tisíci cigaret značky Fest byly opatřené tabákovými nálepkami Běloruska. Stát by jejich prodejem přišel na daních o více než 400 tisíc korun.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax/tn.cz