Úřednice si posílala přeplatky za sociální pojištění svých klientů. "Vydělala" tak 10 milionů

Za čtrnáct let si měla přijít na deset milionů korun. Řeč je o bývalé úřednici české správy sociálního zabezpečení. Přeplatky za sociální pojištění svých klientů si posílala na svůj účet. Policie ji už obvinila z podvodu.

Měla by dostat titul královny sociálních dávek, těžko by se totiž hledal Čech, kterému přišlo od tohoto úřadu více peněz. Úřednice údajně šikovně změnila dokumenty podnikatelů, kteří zemřeli a nebo už se živností přestali. Vytvořila tak přeplatky a velká - malá domů byla na světě. Prvnímu pokušení podlehla už v roce 1995.

 

Pracovat 14 let na jedné úřednické pozici by se mohlo někomu zdát jako nudný stereotyp, ovšem, když vám mezitím na účtě přibývají miliony, dá se to snášet.

 

"Žena způsobila svému zaměstanavateli škodu téměř deset milionů korun," říká mluvčí Městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

 

Loni ale sociální správa zahájila vnitřní audit a právě tahle kontrola odhalila praktiky vychytralé podvodnice. Žena se prý snažila ze všech sil dokázat, že je nevinná. Proč ale odhalení trvalo 14 let, úřad nechce do skončení vyšetřování komentovat.

 

Bývalé zaměstnankyni sociální správy hrozí přesně tolik let vězení, kolik milionů si nakradla. Deset.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

David Vaníček TV Nova