UTAJENÝ POHŘEB ANIČKY! Přeje si ho rodina

Anička
Zdroj: tn.cz / Mediafax

Pohřební služba v pátek v ústavu soudního lékařství vyzvedla tělo zavražděné devítileté Aničky Janatkové. Státní zastupitelství totiž souhlasilo s tím, že rodina může Aničku pohřbít, ta si ale přeje utajený pohřeb.

Rodina si provedení pohřbu objednala u soukromé pohřební služby sídlící v Praze. Žádné podrobnosti ale rodina nezveřejňuje, pohřeb by měl být tajný, s vyloučením veřejnosti i médií.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.


Rodina má nyní několik možností. Buď nechá provést obřad žehem, nebo tělo Aničky uloží do hrobu nebo rodinné hrobky. Pohřeb se také může konat zcela bez obřadu.

Našli ji po pěti měsících

Tělo Aničky našli policisté po pětiměsíčním pátrání v třešňové aleji poblíž ulice Pod Havránkou v pražské Troji, nedaleko od dívčina bydliště i místa, kde byla 13. října viděna naposled.

K nálezu ostatků podle policie přispělo použití moderní technologie GPS, která policii pomáhá vytvářet trojrozměrné modely složitého terénu a určit nezvyklé nerovnosti. V Troji, kterou policisté v minulosti několikrát důkladně propátrali, policisté tuto technologii minulou středu dopoledne zkoušeli. Právě zjištěné terénní anomálie policisty přivedly až k místu nálezu.

V den nálezu těla policie v Mostě zadržela také jediného podezřelého, jednačtyřicetiletého Otakara Tomka. Druhý den jej státní zástupce obvinil z vraždy a znásilnění a poslal jej do vazby, Tomek se ale v cele pokusil o sebevraždu. Po několika dnech pak v nemocnici zemřel. Vyšetřování Aniččiny vraždy tím nekončí. Policii se totiž stále nepodařilo prokázat, že Otakar Tomek byl tím, kdo dívku zavraždil. Při výslechu ani v dopise na rozloučenou se totiž k ničemu nepřiznal.


Podívejte se na reportáž o smrti Otakara Tomka
Ztratila se v říjnu

Devítiletá dívka se ztratila v ulici Pod písečnou ve středu 13. října loňského roku, kdy se odpoledne nevrátila ze školy domů. Následující den, i týdny poté, policisté několikrát lokalitu prohledávali. Do akcí byly nasazeny stovky policistů i záchranáři, armáda a psovodi, oblast prohledával také vrtulník s termokamerou.

Přestože území několikrát prošli, ztracenou dívku se jim dlouho nedařilo objevit. Jedinou stopou po dlouhou dobu byl nalezený batoh a lahev na pití, které prokazatelně patřily dívce. Kriminalisté se zabývali všemi vyšetřovacími verzemi, včetně možného únosu nebo vraždy. Po dvou týdnech od zmizení se podařilo zadržet právě Tomka, který se měl pohybovat v dané lokalitě v čase, kdy tam mohla být i Anička, což dokázal i vzorek DNA na dívčině batohu.

Pro nedostatek usvědčujících materiálů byl ale podezřelý muž po několika dnech propuštěn. Později byl ještě několikrát předvolán k výslechům. V jedné fázi se do pátrání zapojili i potápěči a byl omezen průtok Vltavy. I tento krok byl bezvýsledný a dívku se nepodařilo najít. Pomoc v pátrání přišla i ze zahraničí, z Belgie a Rakouska.

Otec zmizelé školačky loni vystoupil v televizi a nabídl i odměnu za informace vedoucí k nalezení jeho dcery. Přihlásilo se i několik lidí, kteří uváděli mylné informace a podváděli. Jeden muž byl už kvůli podvodu odsouzen.

Případ vraždy Aničky Janatkové by měla objasnit expertíza biologických stop DNA, které policie nalezla na jejích tělesných ostatcích.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax