Zákeřný útok

Útočník v Praze bodl řidiče, když se nakláněl do auta

Policisté a záchranáři u pobodaného muže v Bělohorské ulici v Praze
Zdroj: Mediafax

Po neznámém pachateli, který v noci na úterý pobodal v pražském Břevnově řidiče auta, pátrají policisté. Pětadvacetiletého mladíka bodl do zad, a když se napadený začal bránit, utekl, řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Do ulice Pod Marjánkou v Praze 6 vyjížděli policisté se záchranáři kolem půlnoci. „Útočník využil okamžiku, kdy byl poškozený nakloněn do auta a ze zavazadlového prostoru si vyndával věci. Z ničeho nic jej nezjištěným předmětem bodl do ramene těsně nad lopatku,“ dodala mluvčí.


Bodnutý muž se naštěstí začal okamžitě bránit, aby zamezil dalšímu útoku. To zřejmě pachatel nečekal a dal se na útěk. „I přestože byl mladík zraněný, dokázal si ještě sám přivolat pomoc,“ vysvětlila Kropáčová.


Po prvotním ošetření ho záchranáři převezli do nemocnice, kde si ho nechali. Na místo vyrazil a výjezd kriminalistů, kteří zajistili několik stop. „Policisté po neznámém muži stále pátrají a zjišťují motiv útoku. V tuto chvíli nelze vyloučit ani to, že si mladíka vyhlédnul s úmyslem jej oloupit,“ ukončila mluvčí.
 

tn.cz/luk