Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Utonula v nádrži v Sedlčanech. Šla si večer zaplavat

Ženě už nepomohli ani záchranáři. Ilustrační foto

V Sedlčanech na Příbramsku v pondělí večer utonula žena. Informace o neštěstí poskytla v úterý mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

"K případu vyjížděli záchranáři před osmou hodinou večer," uvedla Janečková. Kromě nich k sedlčanské retenční nádrži přijeli i policisté a hasiči. "Po vytažení z vody prováděl u pětačtyřicetileté ženy až do příjezdu záchranářů laickou resuscitaci podle rad dispečerky linky 155 muž, který tonoucí předtím vytáhl z vodní nádrže," podotkla mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pomáhala vozíčkářce, teď ji našli utonulou v DěčíněMluvčí příbramské policie Lenka Pavlová řekla, že si žena šla večer zaplavat. Když byla dál od břehu, začala se najednou topit. Všiml si toho muž, který pro ni skočil a z vody ji vytáhl. "Začal ji resuscitovat, totéž dělali i přivolaní hasiči a záchranka, ale marně," dodala Pavlová. Příčiny ženina úmrtí by měla pomoci objasnit zdravotní pitva.

Po příjezdu záchranáři sice v resuscitaci pokračovali, ale ta byla neúspěšná a zasahující lékař konstatoval úmrtí. "Byla nařízena zdravotní pitva," dodala Pavlová.

Přesné okolnosti smrti utopené ženy vyšetřuje policie.

tn.cz / Mediafax