Co se stalo?

Uvázaný pes kousl dvouleté dítě do obličeje! Nebyl očkovaný!

Labrador Sunny - 3
Zdroj: Rudolf Desenský
Téma:

U koupaliště v Šumperku pokousel v pátek uvázaný pes dvouleté dítě. Co incidentu předcházelo zatím není úplně jasné. Pes ale nebyl 4 roky očkovaný.

Pes byl v Tylově ulici před šumperským koupalištěm přivázán k lampě veřejného osvětlení. Zezadu k němu přistoupila dvouletá dívenka, která se mu podívala do očí. Pes se nejspíš lekl a dívku pokousal do obličeje. Dívku museli záchranáři transportovat do šumperské nemocnice a poté ihned na dětskou kliniku do Olomouce.

 

 

"Dívka je nyní v péči lékařů dětské kliniky a plastických chirurgů. Způsobená tržná rána, kterou jí lékaři ošetřili, ji nijak neohrožovala na životě, její stav je dobrý a nenastaly žádné závažné komplikace," uvedl mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

 

Když ale policisté případ vyšetřovali, zjistili, že majitelka svého psa už 4 roky nenechala očkovat proti vzteklině. Podle policistů žena pravděpodobně porušila veterinární zákon.

 

 

"Policie apeluje především na rodiče, aby děti upozornili na nebezpečí, kterému se vystavují při kontaktu s jakýmkoli cizím zvířetem. Dále upozorňuje majitele zvířat, že jsou plně odpovědni za veškeré následky, které zvíře způsobé," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nový výzkum: Psi žárlí stejně jako lidi

Tlustý jezevčík šokuje. Proč ho majitelé tak vykrmili?

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz