Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.12. 2009 15:04

Rukojmí v bance. Přepadení, která otřásla Českem

V pražské bance na Novodvorské ulici se odehrálo drama, které bere dech. Lupič držel v bance jedno rukojmí.

Původně držel lupič jako rukojmí dvě ženy. Na místě zasahovaly desítky policistů. Muži zákona místo neprodyšně uzavřeli.  Ze střechy jistili situaci policejní odstřelovači.


My vám přinášíme souhrn přepadení českých bank, která naháněla hrůzu.


29. května 2009 - Sedmačtyřicetiletou ženu, která v náruči držela 1,5 roku staré dítě, si vzal jako rukojmí lupič během přepadení banky v Ostravě-Zábřehu. Ženě přiložil ke krku nůž a donutil ji dojít až k pokladnám. Tam pracovnici banky přinutil vydat větší obnos peněz.


14. prosince 2007
- Chomutovskou pobočku Raiffeisenbank přepadli tři lupiči. Z místa činu ujeli v dodávkovém voze. Podle policie si s sebou pachatelé při útěku vzali jednoho muže jako rukojmí, kterého později propustili. Šestice mužů obviněných z přepadení letos v září stanula před soudem


14. ledna 1999 - Ozbrojený muž přepadl pobočku Banky Haná v Mohelnici na Šumpersku, odkud ukradl přes 80 tisíc korun. Při přepadení si pachatel vzal jako rukojmí klienta banky, nikdo nebyl zraněn.


1. listopadu 1994
- Expozituru Komerční banky v Litovli na Olomoucku přepadl maskovaný lupič. Podle policie lupič s pistolí donutil pokladní k vydání peněz. Peníze vložil do tašky, a třiadvacetiletou pokladní s pistolí přiloženou k hlavě vyvedl ven jako rukojmí. Podle televize Nova lupič odcizil 1,2 milionu korun. Pachatel byl později dopaden.

tn.cz / ČTK
Reklama