Ničivý živel

V brněnském domě hořel byt! Hasiči museli evakuovat desítky lidí!

Hasiči u domu, ve kterém hořelo
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Před půl osmou ráno vyjížděly dvě brněnské hasičské jednotky k požáru bytu na tamním Halasově náměstí. Hasiči po příjezdu zjistili, že je požár většího rozsahu, povolali si proto na místo posily.

"Požár zachvátil byt v prvním patře a hrozilo jeho rozšíření do okolí. Jednotky proto nasadily proti plamenům vodní proudy z vnitřní i vnější strany budovy. Hasiči na místě zachránili 16 lidí. Část z nich dostali do bezpečí automobilovým žebříkem. Některé pomocí nastavovacích žebříků, které přistavili k oknům v patře zasaženém požárem. Využili také nové vyváděcí masky, které umožnily průchod zachraňovaných lidí přes zakouřené chodby panelového domu," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

 

 

Celkem hasiči evakuovali 56 nájemníku. Záchranáři převezli do nemocnice dva dospělé a jedno dítě. Zhruba po hodině zásahu dostali hasiči plameny pod kontrolu.

 

"Krátce po 10. hodině jednotky požár zcela zlikvidovaly. Lidé se postupně vraceli do svých bytů. Hasiči ze Soběšic na závěr vysáli speciálním vysavačem část hasební vody, která zůstala v místě zásahu. Podle vyšetřovatele se škoda na majetku pohybuje předběžně okolo 1,2 miliónu korun. Jednou z pracovních verzí příčin vzniku požáru je nedbalost při vaření," dodal mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V Počátkách hořelo! Víme, co se stalo

Vítězslav Jandák málem přišel při požáru o dům!

TN.cz