ROZHOVOR: Pacientka uhořela na interně. Co na to ředitel?

V nemocnici v Českých Budějovicích vypukl v sobotu večer požár. Zemřela při něm pacientka.

Hořet začalo kolem osmé hodiny na interním oddělení krajské nemocnice. Pacientka uhořela přímo v pokoji.


"Hasiči vyjeli k požáru pokoje v nemocnici, kde naneštěstí uhořela jedna pacientka. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů včetně výškové techniky," řekla tn.cz v sobotu v noci mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.


"Požár se podařilo rychle dostat pod kontrolu," dodala. Kvůli množství kouře ale hasiči museli zasahovat v dýchací technice. Z oddělení navíc evakuovali asi 40 lidí.


"Hořela postel pacientky, ta byla bohužel už mrtvá. Sestřičky ihned zahájily záchranné práce, druhou pacientku okamžitě vyvezly ze zakouřeného pokoje," upřesnil v neděli dopoledne předseda představenstva nemocnice Břetislav Shon.

 

"Zatím neznáme příčinu požáru. Pacientka byla osmdesátiletá žena, nepohyblivá, upoutaná na lůžko. V době požáru nebyla napojená na žádné přístroje a elektrická zařízení. Zda žena zemřela udušením zplodinami, či jestli uhořela nebo zemřela ještě před požárem, zjistí pitva," doplnil Shon.

 

"Prostory ve třetím patře jsou uzavřené, návštěvy přemístěných pacientů jsou možné, rozpis je k dispozici v ambulanci v přízemí. Odhadujeme, že do původního režimu by se mohlo oddělení vrátit do čtrnácti dnů," uzavřel Shon.

 

Poslechněte si celý rozhovor s Břetislavem Shonem


"Pacienti se ještě v noci dostali na jiná oddělení a personál nemocnice kontaktoval rodiny hospitalizovaných, aby věděli, že jejich blízcí jsou v pořádku," řekl mluvčí nemocnice Jan Dušek.


Příčiny požáru zatím nejsou známy. Vyšetřovatel je podle slov mluvčí bude zkoumat několik dní. Stanovena zatím nebyla ani předběžná škoda.

TN.cz