Škoda možná půjde do milionů

V bývalé tiskárně v Dolní Liboci hoří hala, byl vyhlášen druhý stupeň poplachu

Hydranty nefungovaly
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Do Vlastiny ulice byli hasiči vysláni krátce po půl dvanácté. „Protože jsme na místě nenašli funkční hydrant, museli jsme zřídit kyvadlovou dopravu vody, se kterou nám pomáhají posily,“ řekla Mediafaxu mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

Proto u požáru zasahovalo několik jednotek, včetně jednotky z letiště a dobrovolné jednotky z Řep a Nebušic, kteří se starají o dopravu vody.


Podle majitele haly, který se dostavil na místo, měl v objektu uskladněné věci za pět milionů korun. „Jde o objekt o velikosti 80 krát 40 metrů, ve kterém je další hala o velikosti 40 krát 20 metrů, která je zasažena požárem,“ dodala mluvčí.


Podle Adamcové musí hasiči zasahovat zvenku. „Konstrukce nosníků je tak vyhřátá, že hrozí její zřícení. Nedaleko je i velkokapacitní propan-butanová nádrž, ale nebezpečí zatím nehrozí,“ vysvětlila Adamcová.


Na místě byla i jednotka chemiků, kteří v ovzduší nenaměřili zvýšené množství nebezpečných látek. Při likvidaci nebyl nikdo zraněn a příčinou požáru se budou zabývat hasiči společně s policisty.

 

Mediafax/luk