Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

V centru Mělníka našli policisté VARNU PERVITINU

pervitin
Zdroj: oficiální zdroj
Policisté našli v centru Mělníka varnu pervitinu. Ilustrační foto

Policie odhalila varnu pervitinu v centru Mělníka, byla v garáži.

Varnu pervitinu si na začátku července v garáži v centru Mělníka zřídil dvacetiletý mladík z Litoměřicka. Informace v úterý poskytla agentuře Mediafax mluvčí mělnické policie Jana Žáčková.

 

"Mladík pervitin vyráběl od začátku července až do nynějška v jedné z místních garáží v Mladoboleslavské ulici," upřesnila Žáčková. K výrobě drogy používal prekursory a k dispozici měl i potřebné vybavení.

 

V rámci zásahu policisté zjistili, že v garáži jsou i další věci, které nepatřily podezřelému muži. "Mladík se kriminalistům přiznal, že nářadí ruční i zahradní, sekačky, vybavení na hory, kempink sady a další, patří mezi kradené věci z okolních garáží," poznamenala policejní mluvčí. Těchto pět garáží bylo vykradeno v období od poloviny do konce července 2011. Škoda, způsobená krádežemi, byla odhadnuta zhruba na 66 tisíc korun.

 

Muž byl eskortován na místní obvodní policejní oddělení, kde byl se souhlasem státního zástupce umístěn do policejní cely. Kriminalisté jej obvinili ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. "Hrozí mu až pětileté vězení, za krádež může skončit za mřížemi až na dva roky," podotkla policejní mluvčí. Mladík byl po výslechu propuštěn a v současné době je dále vyšetřovaný na svobodě.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax