V centru Plzně již podruhé za dva dny prasklo vodovodní potrubí. DOPRAVA KOLABUJE!

Voda vytékající z prasklého vodovodního potrubí ochromila v pátek ráno dopravu před Hlavním nádražím Českých drah v Plzni.

Potrubí tam prasklo v Sirkově ulici a voda zaplavila komunikace v okolí, informoval operační důstojník hasičského záchranného sboru.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V pražských Vysočanech prasklo potrubí. Voda blokovala křižovatku

 

"V místě havárie jsme museli nechat zastavit dopravu, na místě zasahují čtyři jednotky hasičů," uvedl operační důstojník. Nehoda potrubí zkomplikovala dopravu v ranní špičce v centru města, kde se tvoří kolony vozidel.

 

Voda zatopila nejen komunikaci u nádraží Českých drah, která byla zcela neprůjezdná, ale zaplavila i podchod pro chodce u ulice Sirkova, který byl rovněž uzavřen. Odstraňování následků havárie bude trvat celý den.

 

Před budovou nádraží praskala údajně velmi stará vodovodní trubka o průměru 40 centimetrů. Hasiči nyní na místě odčerpávají vodu ze zatopené ulice i z podchodů. ulice před nádražím se doslova proměnila v řeku, kterou se valila voda a hladina dosahovala místy i 30 centimetrů. Místem nehody vede tramvajová linka číslo 1, kterou nahradila autobusová doprava.

 

Nehoda na potrubí se stala zhruba jen 300 metrů od místa, kde prasklo vodovodní potrubí o průměru půl metru ve čtvrtek odpoledne. Obrovské množství vytékající vody zaplavilo prostory luxusního hotelu Angelo a ochromilo dopravu také v prostoru křižovatky U Prazdroje.

tn.cz / mediafax / kos