místní se bouří

Manželský pár zbili přímo na ulici, obyvatelé Duchcova toho mají dost a chystají protest

Napadení v Duchcově
Zdroj: YouTube.com

V Duchcově na Teplicku se ve středu bude konat shromáždění obyvatel, kteří jsou nespokojení s vyhrocenou situací v jejich městě. Reagují tím na brutální napadení manželského páru, které se stalo před více než týdnem. Záznam z útoku, který zachytily městské kamery, teď koluje na internetu.

Shromáždění svolal přes výzvu na facebooku jistý Jindřich Svoboda. Konat se má ve středu na náměstí v Duchcově. Akce se nazývá "Shromáždění nespokojených Duchcovských občanů!!!". Má prý ale být mírumilovná.
 

"Takže jen pro upřesnění! Nejedná se o žádný pochod nebo nějaký protest s cílem někomu ublížit, někoho zastrašit, nebo něco někde rozbít! Úplně poklidně se sejdeme na náměstí a v klidu si prodiskutujeme různé návrhy jak dál řešit tuhle neúnosnou situaci," píše Svoboda na facebooku.
 


Svoboda se prý zaručil starostce Jitce Bártové, že nepůjde o žádné násilnosti, jako třeba rozbíjení aut nebo výloh obchodů. Na sociální síti varuje případné výtržníky, že pokud mají něco takového v plánu, ať se vůbec neobtěžují na shromáždění chodit.
 

Starostka Jitka Bártová portálu TN.cz potvrdila, že město oznámení o konání shromáždění obdrželo. Jde o zjevnou reakci na brutální útok, k němuž došlo v noci z pátku na sobotu. Pachatelé útočili pěstmi a kopanci na pár, který se vracel z diskotéky.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Vyhněte se přepadení
Braňte se přepadení! MANUÁL ÚČINNÉ PREVENCE
Základy sebeobrany pro ženy

 

Policie zadržela pět osob ve věku od 16 do 44 let. Jde o tři muže a dvě agresivní ženy. Byli obviněni z trestných činů těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví. Útočníci nebyli vzati do vazby a jsou vyšetřováni na svobodě. Policisté nevylučují, že útok měl rasový podtext.

Na internetu se nyní objevil záznam z městských kamer, který celý incident zachytil. Zarážející je zejména tvrdost a razance útoku, při kterém hlavní roli hrály dokonce dvě ženy. Podle svědků při útoku padaly rasistické urážky a nadávky.
 

Podle webu Deník.cz skončila napadená žena v nemocnici. Vedení města rozhodlo, že v problémových lokalitách budou posíleny hlídky. Útočníkům hrozí 3 až 10 let za mřížemi.

 

ČTĚTE TAKÉ:

MAPA ZLOČINU: Kde v Česku vládne zákon džungle? Podívejte se!

Kde jsou předváděcí akce nejnebezpečnější?

Máte doma služku? Evropská komise požaduje její ochranu

sta tn.cz / zdg