V Hatích našli celníci padělky luxusních hodinek za 11 milionů

Celníci při zátahu objevili padělky hodinek luxusních značek. Byly schované pod podlahou v tajném úkrytu v jedné tržnici.

Padělky luxusních náramkových hodinek v hodnotě vyšší než jedenáct milionů korun objevili brněnští celníci v tajných úkrytech na jedné z tržnic v Hatích u Znojma. Agentuře Mediafax to ve středu řekla mluvčí jihomoravského celního ředitelství Lada Temňáková.


Na pašované hodinky přišli celníci při rutinní kontrole.
Při prohlídce jednoho z prodejních kontejnerů si všimli průchodu do poloprázdného skladu v zadní části stánku. "Jeden z nich zjistil, že se podlaha skladu nápadně prohýbá," řekla Temňáková.


Pod podlahou pak objevili celníci dutinu ukrývající tři plastové dózy plné náramkových hodinek. Další úkryt, který našli i v samotném stánku, obsahoval šest plastových dóz s hodinkami.


"Celkem jsme objevili 136 kusů náramkových hodinek označených ochrannými známkami nejluxusnějšího zboží - Breitling, Rolex, Omega, A. Lange a Sohne, IWC, Tag Heuer, Porsche, Cartier, Jaeger Le Coul, Patek Philippe, Hublot, Chanel, Rado, Panerai, Corum, Gucci, Audemars Piguet, Porsche, Chopard, Dolce Gabbana, Mont Blanc a Bvlgari," vyjmenovala Temňáková.


Prodejní hodnota by v případě originálního zboží činila přibližně 11 195 000 korun. "Vietnamská trhovkyně vypověděla, že zboží z úkrytu jí nepatří," konstatovala Temňáková.


Celníci zahájili vyšetřování, mají podezření na spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce. "Pachateli hrozí propadnutí zboží, peněžitý trest a případně až tři roky vězení," uvedla mluvčí.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax