V Jaroměři chtěl znásilnit dívku! Než zavolala o pomoc, chtěla mu domluvit

Znásilnění - ilustrační foto
Zdroj: Mediafax

Muž se pokusil znásilnit mladou dívku. Naštěstí se mu vysmekla a pomohl jí muž, který blízko venčil psa. Muže pak sama našla a zavolala policii.

V těchto dnech policisté zadrželi osmadvacetiletého muže, kterého důvodně podezírají z pokusu znásilnění devatenáctileté dívky, které se mělo stát před týdnem v Jaroměři. Muži, který vinu popírá, hrozí až desetiletý trest, řekla v pátek agentuře Mediafax náchodská policejní mluvčí Eva Prachařová.

 

Dívka vypověděla, že když se o půl jedenácté večer vracela domů, cestou ji sledoval muž, který na ni před vchodem do domu, kde bydlí, zaútočil. Přistoupil k ní, zakryl jí rukou ústa, aby nemohla křičet, a požadoval po ní sex. Dívka se mu po chvíli vysmekla, krátce se mu snažila domluvit, pak zakřičela o pomoc.

 

"Díky její reakci a svědkovi, který opodál venčil psa a celou situaci zaregistroval, muž dalšího jednání zanechal a odešel. Dívka vše oznámila na policii a policisté začali po muži pátrat. Kromě popisu však neměli žádná další vodítka," uvedla mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

K hromadnému znásilnění se přidali i dva kolemjdoucí

 

K vypátrání mladíka jim pomohla opět sama poškozená, která jej poznala o týden později ve vlaku, kdy útočník cestoval stejným vozem jako ona. Muž sice klopil zrak a dělal jakoby nic, mladá žena však neváhala a telefonicky na linku 158 upozornila policejní hlídku. Na muže si policisté počkali na následující stanici. Při výslechu muž přiznal, že na něj cestou z hospody v opilosti přišly sexuální chutě a chtěl mít s dívkou pohlavní styk. Popřel však, že by se snažil svůj úmysl dokonat, kdyby dívka nesouhlasila.

 

Policisté v dané věci zahájili vyšetřování, a pokud se před soudem jeho vina prokáže, hrozí mu až deset let vězení.

klab tn.cz / Mediafax