V kradeném autě ujíždělí policii! I s PROSTŘELENOU PNEUMATIKOU!

Policie - pokuty za dopravní přestupky (ilustrační foto)
Zdroj: TN.cz

Až po divoké honičce zadrželi v pondělí policisté na Kolínsku tři mladíky, kteří jeli bez řidičských průkazů v kradeném autě. Mladíci se snažili policisty vytlačit ze silnice, nezastavila je ani prostřelená pneumatika

Policie se mladíky ve voze Škoda 105 pokoušela zastavit krátce před polednem u Zásmuk. Jejich vůz byl totiž kradený.

"Řidič ale nezastavil a kličkoval, aby jej policejní vůz nemohl předjet. Svou agresívní jízdou přes obce Hoštice, Svojšice, Poboří a Hradenín ohrožoval nejen chodce, ale i další účastníky silničního provozu. Na hlavní komunikaci najížděl vysokou rychlostí do protisměru, kde ohrožoval protijedoucí vozidla a opakovaně se snažil vytlačit policejní vozidlo ze silnice," popsala policejní mluvčí Věra Žídková.

ČTĚTE TAKÉ:
ŽIJEME V MATRIXU, křičel na policisty NAHÝ ZFETOVANÝ ŘIDIČ


Honička pokračovala i poté, kdy řidič u Chocenic sjel do pole, kde pokračoval ve své zběsilé jízdě a znovu najížděl do policejního auta.

"Vzhledem k tomu, že vozidlo směřovalo zpět na silnici a zde hrozilo další ohrožení života a zdraví osob, bylo použito služební zbraně. Ujíždějícímu vozu byla policejní hlídkou z Kouřimi prostřelena levá zadní pneumatika," uvedla policejní mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ:
DALŠÍ REKORDMAN! Řídil a nadýchal 6,5 promile...


Ani to ale piráty nezastavilo. I s prázdnou pneumatikou pokračovali dále a zastavili až po několika kilometrech mezi obcemi Blinka a Břežany. Zde muži vyskákali do pole a chtěli se spasit útěkem. Zastavil je až varovný výstřel.

"Mladé trio, které tvořili muži od osmnácti do jednadvaceti let, pomohly zpacifikovat také policejní hlídky z Kostelce nad Černými lesy a Peček. Ukázalo se, že mladíci navíc nemají řidičský průkaz.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
To je pech! Auto uvízlo v čerstvém betonu


Pachatelům hrozí za přečin maření úředního rozhodnutí, vykázání a podílnictví trest odnětí svobody až na čtyři léta," uzavřela Žídková.

Mediafax