Otrávených přibývá

V nemocnici jsou další dva muži (38 a 53) otrávení metanolem

Nemocnice v Moravskoslezském kraji nově hospitalizovala třiapadesátiletého muže s otravou metanolem. Kvůli pančovanému alkoholu skončil v nemocnici i osmatřicetiletý muž z Benešovska.

Policisté v Moravskoslezském kraji dosud zadrželi v souvislosti s otravami závadným alkoholem 18 lidí, 15 z nich stíhají. "Do vazby vzal soud již 10 z nich. Domovních prohlídek, či prohlídek jiných prostor, realizovali kriminalisté již 39. I dnes budou pokračovat úkony trestního řízení, další domovní prohlídky a není vyloučena ani změna počtu zadržených," uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

 

Na otravu metylalkoholem v kraji zemřelo 13 lidí. V nemocnicích se léčí více než tři desítky otrávených.


Na Benešovsku se objevil první případ otravy metylalkoholem


Benešovští policisté vyšetřují první případ otravy metylalkoholem v okrese. Osmatřicetiletý muž se přiotrávil na víkendové oslavě, kde pil slivovici s obsahem 25 procent metylalkoholu. "V pražské nemocnici je hospitalizovaný osmatřicetiletý muž, u kterého lékaři potvrdili intoxikaci metylalkoholem," uvedla mluvčí benešovské policie Diana Škvorová. Podle jejích slov je pacient mimo ohrožení života.
 

Z dostupných informací vyplývá, že muž sám vyhledal lékařku v Brandýse nad Labem kvůli nevolnosti. "Ta provedla krevní testy a zjistila otravu metylem," poznamenala policejní mluvčí. Záchranka pak přiotráveného muže převezla do pražské nemocnice na Karlově náměstí.


Policisté vyšetřováním zjistili, že se muž o víkendu účastnil oslavy na okrese Benešov. "Tam konzumoval slivovici, ve které byl následným rozborem zjištěn obsah metylalkoholu ve výši 25 %," poznamenala mluvčí. Policie proto vyzvala dalších patnáct účastníků soukromé oslavy, aby se neprodleně dostavili k lékařskému vyšetření.

tn.cz / mediafax / kos