smutek v Jablonci

Dívka (†10), kterou zranila houpačka, v nemocnici zemřela

V pražské nemocnici o víkendu zemřela 10letá dívka, kterou před na škole v přírodě v Jablonci nad Nisou zranila dětská houpačka.

Smrtí desetileté dívky skončil její pobyt na škole v přírodě v Nové Vsi u Jablonce nad Nisou. Těžce ji zranila houpačka. Lékaři čtyři marně bojovali o její život.
 

Příčina dívčiny smrti je přitom na první pohled banální. Hrála si s ostatními dětmi a jedna z jejích kamarádek, které se houpala na houpačce, ji zasáhla patami do hlavy. Záchranáři museli dívenku dokonce oživovat, protože měla zástavu srdce. Dívka upadla do komatu a i když ji záchranáři převezli do motolské nemocnice, po čtyřech dnech zemřela.
 

Dívka údajně trpěla jakýmsi postižením a učitelky ji nechtěly s plnou zodpovědností na školu v přírodě vzít. Proto byla na místě i její matka. Incident se tedy stal přímo před jejíma očima. Byl to její první takový výlet.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Desetiletý slovenský školák se oběsil na houpačce
 

"Z dosud provedeného vyšetřování zatím vyplývá, že se jednalo o nešťastnou náhodu při hře,“ řekla jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová.
 

Dětem ze základní školy z Prahy 4, které byly svědky tragédie se věnuje psycholog. Byl to také on, kdo jim šetrně oznámil, že svoji kamárádku už ve své střídě nikdy nepotkají.

 

fim tn.cz / Mediafax