Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.4. 2014 21:26
Vražda v Uhříněvsi

NOVÁ FAKTA: Oba popravení muži byli taxikáři! Policisté radí kolegům, aby byli opatrní

Zdroj: TV Nova

Oba muži (26 a 60 let), které někdo v noci na pátek zastřelil v Praze, byli taxikáři. Policisté varují jejich kolegy, aby byli maximálně ostražití.

Kriminalisté zveřejnili nové informace k nálezu dvou mužských těl u pražské Uhříněvsi. Nepotvrdilo, se že mladším z obou zastřelených, byl chlapec. Byl to 26letý muž, který se živil jako taxikář. Stejnou profesi měla i druhá oběť střelby, kterou byl 60letý muž.
 

Vrah, nebo vrazi je zastřelili v noci na pátek a jejich těla našli kriminalisté v pražské ulici K Netlukám v pátek po ránu. Detaily z místa činu najdete v tomto článku.


"Byli zavražděni v souvislosti s výkonem tohoto povolání. Pachatel či pachatelé vražd si taxi zastavili v centru Prahy a požádali o odvoz na okraj města. Zveřejnění těchto údajů může policii zkomplikovat vyšetřování, v tomto případě je třeba veřejnost informovat a hlavně upozornit pražské taxikáře na rizika spojená s jejich prací," řekla v sobotu mluvčí policie Hana Jeřábková.


Vyšetřovatelé pracují s několika verzemi, jak se vše odehrálo. Podle první vraždil jeden pachatel. Ten nejdříve zastřelil prvního taxikáře, odvezl ho na odlehlé místo a pak s jeho vozem odjel. Následně si najal druhý taxík, jehož řidiče také popravil a uklidil ho na stejném místě, jen asi 70 metrů opodál. I jeho auto ukradl a odvezl. Druhou variantou je, že pachatelů bylo víc a oba taxikáři zemřeli přibližně ve stejnou dobu.

Zastřelení taxikáři nejezdili pro stejnou firmu. Jejich auta nebyla na místě činu, přesto se je policistům už podařilo najít. Kde, to zatím říct nechtějí.


Takhle to vypadalo v místech, kde obě těla našli:

13

GALERIE: Nález dvou lidských těl u silnice v Uhříněvsi

Zdroj: TN.cz

Nález dvou lidských těl u silnice v Uhříněvsi

Hodnocení:


Stále ale pátrají po pachateli či pachatelích a shánějí případné svědky. Zároveň vyzývají všechny taxikáře, aby byli maximálně opatrní. Pachatel může kdykoliv svůj odporný čin zopakovat.
 


V Praze totiž letos nejde o první vraždu taxikáře. Koncem ledna začala rodina pohřešovat dvaačtyřicetiletého Petra Sedláčka. Našel se prvního února na Vinohradech. Ležel zhroucený ve svém voze a měl prostřílenou hlavu. Vrah je doteď neznámý.

 

Jestli spolu případy nějak souvisejí, zatím policie nepotvrdila ani nevyvrátila.

vrl/osp TN.cz