V pražském domě vybuchl plyn. Plameny a zranění

V Sokolovské ulici v Praze 8 vybuchl plyn. Nejméně tři lidi se podle hasičů při výbuchu zranili.

Hasiči k události do libeňské Sokolovské ulice vyjeli krátce před půl dvanáctou dopoledne. Při explozi plynu byli zraněny tři osoby, z toho jedna vážně.


"Vybuchl plynoměr na chodbě obytného domu. Na místě zasahují dvě jednotky. Evakuovali jsme dva lidi. Probíhá průzkum a odvětrávání kouře," informovala v 11:30 hodin mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

"Výbuch nastal v bytě ve třetím patře pětipatrového bytového domu. Následoval požár," sdělila tn.cz mluvčí pražské policie Ivana Ježková.


Tři zranění, jeden vážně


Při výbuchu a následném požáru se zranili celkem tři lidé. Podle policistů byl jeden z nich pracovník plynáren, kterého plameny popálily v obličeji.


"Muže ročník 1952 jsme ve váženém stavu přepravili na popáleninové centrum na Vinohradech," uvedla mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová. Sedmapadesátiletý muž měl popáleniny dýchacích cest, rukou a obličeje. Záchranáři ho museli zaintubovat. Další dva lidé byli ošetřeni kvůli tomu, že se nadýchali kouře.


Hasičům se plameny brzy podařilo zlikvidovat. "Škoda není velká, poškozeny jsou pouze dveře bytu," dodala Adamcová. Přesné příčiny exploze jsou v šetření.


Podle obyvatel domu se měla právě ve čtvrtek uskutečnit kontrola plynoměrů.


Policisté uzavřeli na Sokolovské ve směru do centra jeden jízdní pruh. "Jet se dá po tramvajových kolejích," dodala Ježková.


27. ledna zničil výbuch plynu v Uherském Brodě rodinný domek. Sutiny zavalily muže. Ten zemřel. Více TADY a v reportáži:

hav TN.cz