V pražských Strašnicích ubodal manželku, při výslechu se zhroutil

V pražských Strašnicích ubodal časně ráno osmatřicetiletý muž svoji o dva roky starší manželku. Vraha zadrželi svědci události, kteří přivolali policisty.

 Muž manželku napadl kolem tři čtvrtě na pět ráno v ulici Na Vinici na neosvětleném chodníku vedle vjezdu do garáží. Muže zadrželi kolemjdoucí do příjezdu policie.

 

Pachatel, kterého policisté převezli na ředitelství do Kongresové ulice, se podle informací zhroutil. "K výslechu zatím nedošlo. V současné době je umístěn na psychiatrii, kde bude přezkoumán jeho psychický stav," ukončila Zoulová.

 

Muž manželku napadl kolem tři čtvrtě na pět ráno na chodníku vedle vjezdu do garáží. "Lidé je viděli z oken. Volali policistům, že žena volá o pomoc," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová s tím, že svědci vyběhli z domu a dva z nich pachatele zadrželi. Mladý muž se s útočníkem popral a zadržel ho do příjezdu policejní hlídky. Jak zjistila agentura Mediafax, sám při tom utrpěl zranění ruky, které si vyžádalo ošetření v nemocnici.
 
 
Podle informací policie muž ženu bodnul nejméně patnáctkrát do břicha i hrudníku. "Zatím netušíme, proč byli zrovna na tomto místě, protože muž pochází z okresu Mělník a jeho manželka z Prahy západ," dodala Zoulová. Vražednou zbraň nalezli policisté vedle těla oběti.
 
Policisté budou také zkoumat psychický stav vraha a zda nebyl případně pod vlivem omamných látek.
 
Na místě vraždy stále pracuje výjezdová skupina kriminální policie, která právě ve středu poprvé využila novinku ve své výbavě - velký stan, kterým kriminalisté zakryli celé místo činu. Chtějí tak ochránit místo činu i důstojnost oběti před zraky obyvatel okolních domů.
 
Policisté pachatele převezli do cely a během dne ho vyslechnou.

 

muf tn.cz / Mediafax