Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

kdo vraždil?

Střelec odpráskl muže na mostu přes Sázavu. Inspekce obvinila dva policisty!

V případu zastřeleného muže (37), kterého objevil v srpnu na mostě přes Sázavu u Krhanic na Benešovsku kolemjedoucí řidič, byli obviněni dva policisté. Případ proto převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

"V tomto případu byli obviněni dva příslušníci policie," řekla mluvčí GIBS Radka Sandorová. Inspekce nyní hledá svědky, kteří mrtvého Čecha před vraždou viděli.
 

Bezvládné tělo muže leželo ve čtvrtek 29. srpna na chodníku u pravé strany silnice ve směru na Lešany. Krátce před půl desátou večer ho tam našel projíždějící řidič.

Vražda na mostě nad Sázavou

1
/
5
Zdroj: Policie ČR
Byl zastřelen na mostě

Ten chtěl nejprve muži pomoci, když ale zjistil, že je mrtvý, okamžitě přivolal policisty. Samotná vražda se měla odehrát týž den kolem 21. hodiny.
 

Kriminalistům se již podařilo zjistit, že sedmatřicetiletý muž byl naposledy viděn právě 29. srpna kolem 13:00 u benzinové čerpací stanice STAJAM v Poříčí nad Sázavou.
 

"Před nálezem se mohl pohybovat v okolí Poříčí nad Sázavou, obce Mrač nebo poblíž železniční trati," uvedla Sandorová. "Totožnost mrtvého již známe," doplnila.
 


Pachatel či pachatelé se chtěli zbavit těla tak, že ho hodí z mostu do řeky Sázavy, jenže je pravděpodobně vyrušilo projíždějící auto. Zastřeleného tedy nechali ležet na mostě a zmizeli neznámo kam.
 

Mrtvolu potom našel řidič, který zavolal policii. Muž podle obyvatel není místní, takže je možné, že ho někdo na most cíleně přivezl. Policisté po příjezdu na místo nasadili dokonce i potápěče, kteří v Sázavě pátrali po vražedné zbrani.
 

Policisté oznámili, že prosí další případné svědky, kteří by mohli vědět, kde zastřelený před vraždou byl, aby se ozvali. Lidé mohou volat na operační středisko GIBS na telefonní číslo 974 839 734.

zdg tn.cz / ČTK