V brněnské restauraci vybuchl plyn. Žena bojuje o život

Před polednem vybuchl plyn ve Vídeňské ulici v Brně.

Nehoda se stala v restauraci Za Mostem ve Vídeňské ulici poblíž nemocnice Milostrdných bratří. V tamější kuchyni vybuchl plyn a pak začalo hořet. Výbuch těžce zranil jednu ženu. Podle našich informací z večerních hodin bojuje v nemocnici o život.


"Výbuch nastal v kuchyni jednopatrového domu. Explodoval plyn, který unikal z propanbutanové lahve. Z místa hasiči vynesli tři desetikilové lahve," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. Střepy rozmetala exploze přes celou ulici. Restaurace v době neštěstí nebyla v provozu.

Záchranáři převezli do bohunické nemocnice těžce zraněnou čtyřiapadesátiletou ženu. Utrpěla popáleniny. Zraněni byli podle policie ještě nejméně další dva lidé.


Vídeňská je uzavřená


Vídeňská ulice byla obousměrně uzavřená a policisté auta odkláněli na souběžnou Heršpickou ulici.


Brněnský dopravní podnik organizoval v okolí neštěstí náhradní dopravu, odkláněl linku tramvaje číslo 2, místo ní jezdily autobusy.


Exploze budovu nesrovnala se zemí. "Existuje ale vážné podezření, že má narušenou statiku," dodal Haid. O dalším osudu restaurace proto bude rozhodovat statik.


Výbuch plynu rozmetal chatku


Poslední výbuch propanbutanové lahve se stal na Brněnsku v neděli. Exploze se stala v jedné z dřevěných rekreačních chat ve Veverské Bítýšce. Objekt byl zcela rozmetán. Nikdo ale nebyl zraněn, protože v době neštěstí byla chata prázdná.


Výbuch vznikl při požáru. Plameny vyšlehly patrně od uhlíku upadlého z kamen na tuhá paliva. Škoda se odhaduje na 150 tisíc korun.

hav s přispěním Michaely Liškové TN.cz