Vařil pervitin a měnil ho za kradené zboží. Už sedí v cele

Už pátou varnu pervitinu za jediný měsíc se podařilo odhalit jihlavským policistům. Muž, který drogu vařil, navíc kšeftoval s kradeným zbožím.

Doslova dvě mouchy jednou ranou "zabila" v těchto dnech jihlavská policie. Kriminalisté totiž dostali pod zámek muže, který vařil pervitin a čile obchodoval s kradeným zbožím. Jen při domovní prohlídce u něj našli více než sto kradených věcí a sto šedesát tisíc korun. 

 

Pervitin měnil za kradené věci

 

"Při policejním zásahu byly zadrženy v bytě v Jihlavě celkem tři osoby," potvrdila mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová. Proti dvěma mužům už bylo zahájeno trestní stíhání. "Jeden z mužů byl obviněn z trojnásobného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami," dodala Kroutilová. Muži hrozí až deset let vězení.

 

Policisté u něj totiž při domovních prohlídkách našli nejen více než sto gramů hotového pervitinu, ale také obrovské množství kradeného zboží. Za to muž zřejmě pervitin vyměňoval. "Jde především o nářadí, starožitnosti, elektroniku a další předměty. Celkem je to více než sto kusů zboží," potvrdil zasahující kriminalista.

 

V Jihlavě jde už o pátou odhalenou varnu za poslední měsíc. Při předchozím zásahu přitom policisté dopadli hned sedm lidí.

 

PODÍVEJTE SE

Reportáž o odhalení čtyř varen na Jihlavsku

 

Kriminalistům se díky tomu podařilo zásadním způsobem narušit drogovou kriminalistu na Jihlavsku. "Trestná činnost na tomto poli klesla jen za únor o třetinu," potvrdil kriminalista.

 

V Praze pak policisté při vaření pervitinu dokonce zatkli městského zastupitele.

 

Video ze zatčení pražského zastupitele

Dušan Vrbecký