podvod jako z filmu

Vdavekchtivá Moravanka (28) poslala půl milionu Afričanovi, aniž ženicha viděla

Černoch
Zdroj: isifa.com
ilustrační foto

Osmadvacetiletá žena z Brněnska se stala obětí sňatkového podvodníka z Ghany. Muži, který se na sociálních sítích vydával za dobře situovaného inženýra pracujícího na lodi, poslala - aniž ho kdy viděla - 420 tisíc korun.

Žena oznámila na policii podezření z podvodu v září. Kriminalistům z Územního odboru Brno-venkov řekla, že se letos na sociální síti seznámila s devětačtyřicetiletým vdovcem z Ghany, se kterým si nějakou dobu dopisovala. Tvrdil, že je inženýr a pracuje na lodi, kde vydělává hodně peněz. Ženě také slíbil, že ji založí účet, na který ji převede milion euro, pak přijede do České republiky a vezmou se.
 

"Pohádkovou budoucnost ovšem zhatila údajná dopravní nehoda, která se stala při cestě ženicha na letiště. Ženu kontaktoval lékař z nemocnice z Centrální Afriky a sdělil ji, že její přítel měl autohavárii a hrozí mu amputace nohy. Na operaci pochopitelně potřeboval poslat peníze," popsala mechanismus podvodu policejní mluvčí Andrea Straková.
 

Žena, zřejmě zaslepena láskou, trik neprohlédla a na účet kamaráda údajně zraněného muže postupně zaslala 420 tisíc korun.
 

Podvodníkům z Afriky ale bezmála půlmilion nestačil. Ve hře jim totiž zůstal zmiňovaný údajný obnos milion euro uložený na účtu zahraniční banky. Aby bylo možné čerpat peníze z účtu, bylo podle podvodníků zapotřebí, aby žena zaplatila jako potvrzení legalizace peněz poplatek 7500 euro. "Žena ale částku zaplatit odmítla. Jednak už neměla peníze a také pochopila, že vysněný muž zřejmě není ten, za koho se vydával," uvedla Straková. Podvedená nevěsta se pak obrátila na policii.
 


Kriminalisté na jižní Moravě se podle Strakové s obdobnými případy falešných ženichů z ciziny již setkali. Mluvčí proto prostřednictvím médií upozornila lidí seznamující se prostřednictvím sociálních sítí na zvýšenou obezřetnost.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

fim tn.cz / Mediafax