Škoda za desítky tisíc korun

Velká "spoďárová" loupež: Zloděj ukradl desítky kalhotek a podprsenek

Kalhotky, podprsenky i trenýrky. Zloděj v Ostravě bral všechno. V noci tam vypáčil dveře prodejny a kromě spodního prádla za třicet tisíc korun si odnesl i sedm tisíc v hotovosti.

Dnes už se skutečně krade kde co. Nezvyklý cíl si vybral i zloděj z Ostravy. Rozhodl se totiž vykrást obchůdek se spodním prádlem. "V pondělí ráno asi za pět minut devět jsem přišla do práce a tam byla spoušť. Bylo jasné, co se stalo,“ říká majitelka obchodu Lenka Macháčková.

 

Že nebude 7 000 korun v kase, bylo hned jasné. Překvapivě ale víc než hotovost zaujaly zloděje kalhotky, podprsenky a trenýrky. Bral je z věšáků i krabiček. "Kupodivu bral samé značkové prádlo. Ukradl zboží skoro za 30 000 korun,“ doplnila paní Macháčková.

 

Zloděj ukradl asi 30 kusů kalhotek a 20 podprsenek. Zloděj vlezl i do vedlejší prodejny bižuterie, tam ale zřejmě nebylo zboží podle jeho gusta a tak vzal jen 2 000 korun z kasy.

 

Takového fajnšmekra nepamatují ani policisté. "Pachatelé se specializují na různé věci, nicméně co se týče krádeže spodního prádla v takovém množství, jde o neobvyklý případ,“ říká ostravské policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

 

 

Po této zkušenosti už majitelka nenechává nic náhodě a obchod se rozhodla lépe zabezpečit. "Máme jeden zámek navíc, řetěz a ještě máme zabezpečené dveře, aby nešly vykopnout,“ popisuje okradená podnikatelka.
 

Podle policistů je zlodějem automatový gambler, který luxusní prádlo zřejmě prodá za pár korun po hospodách, aby měl za co hrát.

kos / s přispěním Elišky Gmiterkové TN.cz