Rvačka ve Varnsdorfu: Policie už obvinila cizince

Ve Varnsdorfu napadla v noci na sobotu skupina cizinců ze zemí bývalé Jugoslávie policisty v civilu. Rvačka, které se celkem účastnilo kolem patnácti lidí se odehrála v místní restauraci. Policisté už skupinu kosovských albánců obvinila.

Policie čtveřici kosovských Albánců obvinila z výtržnictví, násilí proti úřední osobě a pokusu ublížení na zdraví, za to mohou dostat desetileté tresty.

 

Podívejte se na aktuální video k případu

 

 

Motivem hromadné rvačky byla zřejmě pokuta, kterou jeden z cizinců už dříve od policistů dostal. Policistu v civilu poznal a společně s kumpány jej napadl.
 

"Sedm policistů bylo v době svého volna v baru a napadla je skupina cizinců. Několik policistů se zranilo, počet zraněných a jejich rozsah zatím neznáme. Podle původních zpráv se do incidentu mělo zapojit šest lidí, ale postupně se zřejmě do rvačky zapojila podstatně větší přesila. Případ vyšetřujeme jako výtržnictví," uvedla Trypesová.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Rváči ve Varnsdorfu ÚTOČILI na policisty až do PŮLNOCI!

 

Muže zákona napadli cizinci pěstmi a rovněž do nich kopali. Podle nepotvrzených zpráv jednomu z policistů dokonce dupali na hlavu. Přesto se rvačka obešla bez těžkých zranění. Jednomu policistovi museli lékaři sešít tržnou ránu a tři policisté zřejmě zřejmě zůstanou v pracovní nechopnosti.
 

Stejný počet, tedy tři z cizinců, policisté zajistili a převezli do cely předběžného zadržení. Z té pravděpodobně poputují do vazby, protože policie hodlá útočníky stíhat vazebně.

gar tn.cz / Mediafax