Velký požár na Zlínsku! Hořely dva seníky se zemědělskou technikou

Rozsáhlý požár zachvátil v neděli před půlnocí dvě skladovací haly sena a zemědělské techniky v obci Provodov na Zlínsku. Požár likvidovalo množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů z širokého okolí. Informoval o tom mluvčí HZS Zlínského kraje Ivo Mitáček na serveru Požáry.cz.

Podle informací serveru obdrželi hasiči zprávu o požáru seníků v neděli krátce před půl jedenáctou večer. "Na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů ze Zlína, Luhačovic a Uherského Hradiště se třemi cisternami a speciálním protiplynovým kontejnerem, které postupně posílily jednotky dobrovolných hasičů z obcí Provodov, Březůvky, Pozlovice, Luhačovice a Želechovice. Ze Zlína na místo vyjel také velicí důstojník směny a řídicí důstojník územního odboru. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru dvou skladovacích hal se senem, slámou a zemědělskou technikou," informoval Mitáček.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

Hasiči na místě rozvinuli několik proudů vody, které směřovali na sražení plamenů a rychlou lokalizaci požáru. Jejich cílem bylo zabránit dalšímu rozšíření požáru na okolní skladovací prostory hal a zabránit dalším škodám. Podle mluvčího se požár jedné z hal podařilo uhasit asi po hodině zásahu.

 

Zemědělci s těžkou technikou nabírali prohořívající balíky slámy a vyváželi je mimo halu na blízké pole, kde byl materiál dále postupně dohašován jednotkami dobrovolných hasičů. Jak Mitáček dále uvedl, ve 23:50 byl na místo požáru vyslán z Uherského Hradiště speciální protiplynový kontejner s náhradní sadou tlakových lahví do dýchacích přístrojů zasahujících hasičů. Ze Zlína bylo vysláno vozidlo s termokamerou a s výkonným osvětlovacím balónem.

 

Zhruba kolem půl jedné ráno ohlásil velitel zásahu, že v místě požáru bylo nalezeno celkem šest sudů s oleji, které hasiči museli ochlazovat.

 

Podle slov operačního důstojníka HZS Zlínského kraje byla hlášena lokalizace požáru druhé haly krátce po jedné hodině ranní. "Požár však stále není uhašen," dodal operační. Přesná příčina požáru ani vzniklá škoda zatím nebyla stanovena, vyšetřovatelé stále pracují na místě.
 

Mediafax