Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 4. 2014
Pozor na něj

VĚZEŇ NA ÚTĚKU! Utekl z rapotické věznice, neviděli jste ho?

Uprchlý vězeň Jan Macháček
Zdroj: Policie ČR

Česká policie je na nohou. Z rapotické věznice totiž utekl vězeň Jan Macháček, po kterém kriminalisté usilovně pátrají napříč republikou. S prosbou o pomoc se obrátili také na veřejnost, nikdo by se ho ale neměl sám snažit zadržet.

"Jednadvacetiletý muž si má v současné době odpykávat trest odnětí svobody ve věznici v Rapoticích, kde je jako odsouzený umístěn. Vězeň utekl v pondělí 28. dubna odpoledne z odloučeného pracoviště, jedná se o ubytovnu, která se nachází u objektu věznice a muž zde pracoval. Ve večerních hodinách přijali policisté oznámení o útěku vězně a začali po uprchlém muži okamžitě pátrat," uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

 

Uprchlý Jan Macháček se narodil ve Znojmě, trvalé bydliště má na Brněnsku. Je vysoký přibližně 180 centimetrů, střední postavy. Má modré oči a hnědé krátké vlnité vlasy. Na sobě má pravděpodobně oblečené civilní oblečení, do kterého se po útěku převlékl.

 

"Po hledaném muži vyhlásili policisté celostátní pátrání. Informace o uprchlém vězni s jeho popisem byla předána všem policejním hlídkám. Policisté prohledali lokalitu věznice i široké okolí, včetně okolních obcí, i další místa, u kterých vznikl předpoklad, že by se tam mohl hledaný muž nacházet," doplnila mluvčí.

 

 

Policejní hlídky vězně hledaly i na autobusových nádražích, ve vlakových stanicích a na dalších místech. Kriminalisté prověřili i jeho příbuzné, nikde se však neskrýval.

 

Jan Macháček
Zdroj: Policie ČR

 

"Žádáme občany, kteří mají informace o tom, kde se hledaný muž v současné době nachází nebo pohybuje, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158. Upozorňujeme, že by se nikdo neměl pokoušet hledaného muže sám zadržet," dodala na závěr mluvčí.

 

TN.cz
Reklama