Kontroverzní test

Vězni dostali poštou nože i žiletky! Kdo tohle vymyslel?

Téma:

Do vybraných věznic v Česku dorazila desítka nebezpečných zásilek se zbraněmi včetně nožů nebo žiletek. Přímo věznům je posílala Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Inspekce chtěla prověřit, zda ve věznicích fungují kontroly. Jenže o tomto plánu nikdo jiný nevěděl. A tak byla náhoda, že se zbraně nakonec k vězňům skutečně nedostaly. Na případ upozornil portál Akutálně.cz.


Nože a další zbraně měla loni v létě rozesílat Generální inspekce bezpečnostní sborů vytipovaným vězňům. V rámci akce Balík měl GIBS testovat spolehlivost a bezpečnost vězeňských kontrol.


Do věznic se mělo dostat až patnáct zásilek. Jenže o velmi riskantním testu nevěděli ani šéfové věznic. Kdyby bezpečnostní kontroly selhaly, mohla inspekce vězně vyzbrojit a ti mohli nože a žiletky použít proti sobě i dozorcům.


Jenže pro vězně je zbraň problém i v případě, že mu přijde v balíčku a on o něj vůbec nestál. A to když u něj žiletku najde namátková kontrola. To pak může zkomplikovat předčasné propuštění.


Podle premiéra Bohuslava Sobotky není posílání nožů do věznice příliš dobrý nápad. Ministerský předseda zároveň ale dodává, že k žádnému selhání bezpečnosti vězňů ani ostrahy nedošlo.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rytmus skončil v base! Víme proč

Nejkrásnější vězenkyně: Potřebovaly by na holou!

Související témata:
TN.cz