Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

agresor

VIDEO: Bezdomovec napadl strážníky! V poutech jim pak vyhrožoval smrtí

Agresivní bezdomovec, který byl značně posilněn alkoholem, napadl ve Skutči na Chrudimsku strážníky městské policie. Nejprve při kontrole nadýchal dvě promile alkoholu a pak ve služebním autě kopanci zaútočil na jednoho e strážníků. Jeho chování zachytila kamera uvnitř vozu.

Kdyby strážník Tomáš Brokl nebyl pohotový, nejspíše by se nyní léčil z vážných zranění. Bezdomovec mu totiž svými kopanci mířil přímo na hlavu, strážník se jim ale stačil instinktivně alespoň částečně vyhnout.

 

" Bylo to do oblasti ramene, já jsem periferně viděl tu ránu, takže jsem stačil uhnout," popisuje Brokl. Případ začal přitom nevinně, třiadvacetiletému muži, který ležel na chodníku, totiž strážníci původně přijeli na pomoc.

 

Hned však bylo jasné, že muž není tak úplně při smyslech. "U osoby byla provedena dechová zkouška. Bylo u ní zjištěno 2 promile alkoholu," uvedl strážník. Bezdomovci se však nechtělo na záchytku a začal být agresivní.

 

 

"Až tě uvidím, tak já ti otevřu hlavu a seš chcíplej, jo. A beru to doslova," křičel například strážníka. Vše zachytila kamera. S policisty se dokonce chtěl i prát. "Sundej mi pouta, já se vás nebojím, tak facku, ty vole," vybízel.

 

"V první chvíli se choval dost nevypočítavě, často měnil svoje nálady, chvilku byl agresivní, chvilku byl lítostivý," popisuje Brokl. Muž , který často cestuje mezi Prosečí a Skutčí, pospává na zastávkách a pije na veřejnosti, si ale nejspíš nic nepamatuje. Strážníky údajně nenapadl a nikdo si na něj nestěžuje. Na závěrech kamery je ale vidět něco jiného. Za agresivní jednání mu hrozí pokuta v řádu tisíců korun.
 

TN.cz