VIDEO: Drogerie vykradená za 11 vteřin

Loupeživý gang pořádal nájezdy na drogerie. V desítkách případů nakradl zboží za stovky tisíc korun. Zloděje zadržela policie.

Gang několika mužů a žen vykradl v posledních třech měsících několik desítek drogerií. Zboží, které z obchodů zmizelo, dosahuje celkové hodnoty téměř 400 tisíc korun. Gang po loupeži zboží prodal a za utržené peníze si jeho členové kupovali drogy.

 

Postup loupeživého gangu byl při krádežích vždycky stejný. Zloději se zcela bez jakéhokoliv maskování vrhnou na regál s kosmetikou a jeho obsah mizí v jejich taškách.

 

Krádež za 11 vteřin

 

Zarážející je rychlost, s jakou lupiči krádež prováděli. "Pořádali doslova loupeživé nájezdy," popsala jejich způsob mluvčí pražské policie Eva MIklíková. Na celou krádež lupičům stačilo pouhých 11 vteřin. Ve chvíli, kdy k prázdnému regálu přibíhá prodavačka, jsou zloději s plnými taškami pryč.

 

"Šli hlavně po kosmetice, voňavkách a dalším dražším zboží," řekl kriminalista Petr Kolář. V obchodech po Praze 10 se stali takřka noční můrou. Není snad jediná drogerie, kde by se nepokoušeli krást. A objevují se na stejných místech dokonce opakovaně. "Někdy jsou tu třikrát v týdnu, někdy dají čtrnáct dní pokoj a někdy jsou tu každý den," zoufá si prodavačka z vykradeného obchodu.

 

Gang je stále na svobodě

 

Gang bleskových zlodějů si dával pozor aby jeho trestná činnost nemohla být posouzena jako organizovaný zločin. "Trestnou činnost páchají vždy v malých skupinkách o různém složení," popsala vychytralé praktiky zlodějů policejní mluvčí Miklíková.

 

Pokud by se podařilo prokázat, že se jedná o oragnizovanou skupinu, hrozil by zlodějům trest vyšší než  3 roky za mřížemi. "Byli obviněni z trestného činu krádeže a prozatím jsou vyšetřováni na svobodě," uvedla Miklíková.

 

Soud neshledal důvod aby zloděje poslaly do vazby. Ti tak teď pravděpodobně kradou dál.

osp, hru tn.cz / TV Nova