Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 11. 2014
dramatická záchrana

VIDEO: Kůň propadl do studny. Dvě hodiny ho tahali ven

Zdroj: TV Nova

Dramatickou záchranu koně ze staré studny mají za sebou hasiči z Karlovarska. Nutno dodat, že úspěšnou. Nešťastného koně ze studny zachránili jen s odřeninami.

Blízko Svatošských skal v Karlových Varech se do staré studny propadl kůň. Zvíře nemělo šanci se z ní dostat a museli ho vyprošťovat hasiči. Své koně měl chovatel ustájené v rekreačním zařízení na okraji Karlových Varů. Přestože kolem studny byl plot, koně ho povalili - patrně je něco polekalo.

 

Starou studnu měl chovatel zajištěnou umělohmotným poklopem, ten ale pod tíhou šest set kilogramů vážícího koně nevydržel. Zvíře se propadlo do skruže a nemohlo ven. Vyprostit ho nedokázal ani chovatel, a tak zasahovali hasiči s technikou - hydraulickým ramenem.

 

 

Před zásahem museli hasiči odčerpat vodu a vyndat bahno a nečistoty, jinak by nemohli se záchrannou akcí ani začít. Potřebovali prostor a riskovali by i vážné poranění zvířete. "Hasiči z Tašovic a stanice Karlovy Vary museli vlézt do studně za koněm. Pod břichem mu podvlékli speciální popruh, na kterém ho následně vytáhli ven ze studni," popsal záchranu mluvčí hasičů Karlovarského kraje Martin Kasal.

 

Zvíře bylo tak vystrašené a neklidné, že mu veterinář musel dát injekci na utišení. Záchranáři to ale přesto neměli vůbec jednoduché. Kůň byl vytažení ze studny převezen k veterináři na vyšetření. Ten zjistil, že má jen trochu poraněné a odřené nohy a že brzy bude zase v pořádku.

tn.cz / ČTK / gar