VIDEO: Motorky a čtyřkolky lehly popelem. Na vině je žhář

V noci na neděli lehla popelem na Liberecku mototechna. Plameny nadělaly škodu za 15 milionů.

Vyhlášenou prodejnu a bazar s motocykly a čtyřkolkami společnosti DS Trade v Jílovém u Hodkovic nad Mohelkou na Liberecku totálně zničily v noci na neděli plameny.


Budova lehla popelem. Devět jednotek dojelo k požáru v půl třetí ráno, oheň v tu dobu už zachvátil celou budovu. Hasiči dostali plameny pod kontrolu až po 45 minutách a oheň dohasili v půl sedmé ráno."Hasiči z hořící mototechny vytáhli 15 různě poškozených strojů a desetikilovou propanbutanovou láhev. Škoda byla předběžně vyčíslená na 15 milionů korun,“ řekl tn.cz operační důstojník libereckých hasičů Karel Skořepa.


"Mimo majitele, který šok neunesl, nemusel být nikdo ošetřen," dodal Skořepa. V motoprodejně se prodávaly sběratelské motorky a čtyřkolky. “Požár s největší pravděpodobností založil žhář. Ale celá věc se ještě vyšetřuje,“ uvedl Skořepa.


Hodkovický DS Trade je akreditovaným dovozcem motorových skútrů, motocyklů a čtyřkolek, ke kterým zajišťuje i záruční servis a kompletní nabídku náhradních dílů a provozuje i on-line obchod. Středisko s prodejnou, servisem a zřejmě největší nabídkou bazarových motocyklů v Libereckém kraji bylo dokončeno nedávno.

sn TN.cz