Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VIDEO: Zloději z hlavního silničního tahu ukradli třicet značek

Zdroj: TV Nova

Nevšední drzost mají zloději na Žďársku. Jen za poslední měsíc tu na hlavním silničním tahu okolo Bystřice nad Pernštejnem ukradli tři desítky dopravních značek.

Jakoby silničářům nestačily děravé silnice, které není za co opravit. O další devastaci už tak chátrajících silnic se na Vysočině postarali zloději. Ti jen za poslední měsíc v okolí Bystřice nad Pernštejnem ukradli na tři desítky dopravních značek.

 

"Na silnici první třídy z obce Rovné do Štěpánova nad Svratkou zloději ukradli dvě desítky značek," potvrdila mluvčí žďárské policie Jana Martincová. Další desítku si nenechavci odnesli z okolních silnic druhé a třetí třídy. Silničářům tak nadělali škodu v řádu desítek tisíc korun.

 

Ukradli i upevňovací patky

 

Zloději totiž brali vše včetně patek ukotvujících značky k vozovce. Kompletní značka přitom přijde až na pět tisíc korun. "Další škody jsou ale v bezpečnosti silničního provozu," dodává mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková. Právě ŘSD totiž silnice I. tříd spravují. Ukradené značky už jsou podle ní ale nainstalovány zpět.

 

Podobná krádež prý nemá v rámci republiky v poslední době obdoby. Podle Vápeníkové se sice čas od času značky ze silnic ztrácejí, většinou ale ne v takovém množství. "Větší potíže máme se zloději kabelů," potvrdila mluvčí ŘSD. 

 

Policie po pachatelích pátrá, zlodějům za krádež hrozí až dva roky.

Dušan Vrbecký